ماکادمیا سرشار از منگنز و امگا-۳+اینفوگرافیک

2 آبان 1401 بارجیل

بارجیل فروشگاه خرید خشکبار و آجیل

فروشگاه بارجیل مفتخر است که ارائه‌دهنده خدمات مربوط به میوه‌های خشک، انواع آجیل و تنقلات دیگر به شما عزیزان باشد. تخمه آفتابگردان یکی از انواع دانه‌هایی است که ما در بارجیل آن را با کیفیت بالا عرضه می‌کنیم. لذت یک دور‌همی گرم و صمیمی را می‌توانید با خرید از بارجیل دو‌چندان کنید.

ماکادمیا یکی از میوه‌های بومی کشور استرالیا محسوب می‌شود که در نواحی استوایی و تحت استوایی آن می‌روییده ولی امروزه در بسیاری از نقاط جهان کشت می‌شود. مغز ماکادمیا ظاهری شبیه به فندق دارد ولی طعم و بافت آن لطیف‌تر می‌باشد. به همین دلیل به ماکادمیا فندق استرالیای نیز می‌گویند. به علت آنکه کشت ماکادمیا نسبت به مغزهای دیگر جدیدتر بوده و هنوز در بازار رواج گسترده‌ای نیافته است، فقط ۱ درصد از تولید مغزهای دنیا را به خود اختصاص می‌دهد. با این وجود خواص و فواید ماکادمیا با مغزهای دیگر برابری کرده و از برخی جهات برتر نیز می‌باشد.

خواص ماکادمیا

مزایای ماکادمیا برای سلامتی

ماکادمیا سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفیدی مانند ویتامین A، آهن، ویتامین‌های B، منگنز و فولات در کنار پروتئین، چربی‌های سالم و آنتی‌اکسیدان‌های متنوع می‌باشد. این مواد مفید عامل فواید متعدد ماکادمیا می‌باشد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

مفید برای قلب

ماکادمیا سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع است که به کاهش کلسترول کمک کرده و سطح تری‌گلیسیرید در خون را کاهش داده و با این کار احتمال گرفتگی عروق را کاهش می‌دهد.

خواص ماکادمیا

مقابله با بیماری‌ها

ماکادمیا حاوی آنتی‌اکسیدان‌های فلاونوئید است که از طریق محافظت از سلول‌ها در مقابل سموم موجود در محیط، از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری می‌کنند. این آنتی‌اکسیدان‌ها با نابود کردن رادیکال‌های آزاد در بدن از آن در مقابل بیماری محافظت می‌کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که دریافت آنتی‌اکسیدان از طریق مصرف مغزهایی مانند ماکادمیا می‌تواند احتمال وقوق بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش دهد.

علاوه بر انواع مواد مفید موجود در ماکادمیا، انواع مواد گیامایه موجود در آن نیز فواید فراوانی برای سلامتی به همراه دارند. اسیدهای فنولیک، مواد فلاونویید و استیلبن به تأمین آنتی‌اکسیدان‌های ضدسرطان کمک می‌کنند. به همین دلیل مغزهایی مانند ماکادمیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مبارزه با سرطان جهت افزودن به رژیم غذایی هستند.

مطالب مرتبط: فواید مصرف آجیل برای کبد و معرفی بهترین مغزها

کمک به کاهش وزن

چربی‌های سالم و مفید موجود در ماکادمیا اشتها را کاهش می‌دهند. به‌علاوه، ماکادمیا حاوی اسید پالمیتولیک است که از خاصیت افزایش سوخت‌وساز چربی برخوردار است. مصرف این ماده به‌نوبه خود چربی ذخیره شده در بدن را کاهش می‌دهد. انواع چربی‌ها و مواد مفیدی که در ماکادمیا وجود دارند این امکان را فراهم می‌آورند که با مصرف فقط تعدادی از آنها، اشتها از میان رفته و احساس سیری نمایید.

علاوه بر این موارد، ماکادمیا حاوی فیبر و کربوهیدرات‌های پیچیده است. فیبر موجود در ماکادمیا احساس سیری ایجاد کرده و کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در آن به کمک دستگاه گوارش آمده و احساس‌ گرسنگی شدید را برطرف می‌کنند. شواهدی نیز از اثر مثبت مصرف ماکادمیا بر سندرم متابولیک در دست است که نیازمند پژوهش‌های بیشتر است.

کمک به دستگاه گوارش

ماکادمیا حاوی هر دو نوع اصلی فیبر یعنی فیبر قابل حل در آب و فیبر غیر قابل حل در آب است. این دو نوع فیبر هم‌زمان با ایجاد احساس سیری، به هضم صحیح نیز کمک می‌نمایند. مس فراوان موجود در ماکادمیا نیز جذب بهینه آهن را بهبود بخشیده و به واکنش‌های آنزیمی در بدن کمک می‌کند.

تقویت استخوان‌ها

ماکادمیا منبع مناسبی از عناصر فسفر، منگنز و منیزیم محسوب می‌شود که هر سه برای سلامت استخوان و دندان‌ها ضروری بوده و در انتقال و جذب مواد مفید در آنها نقش دارند.

نقش کلسیم در تشکیل استخوان و دندان شناخته‌شده است. از سوی دیگر منگنز در ذخیره بافت استخوان در مکان‌های موردنیاز در بدن کمک می‌کند تا استخوان‌ها با افزایش سن مستحکم باقی بماند. موضوع دیگر آن است که بیماری کلیه بر قابلیت بدن در جذب کلسیم و منگنز اثرگذار بوده و منجر به بیماری استخوانی می‌شود. منگنز موجود در ماکادمیا می‌تواند هم‌زمان با کمک به استحکام استخوان‌ها، با بیماری کلیوی نیز مبارزه کند.

حفظ مغز و دستگاه عصبی در شرایط بهینه

مس، ویتامین B1، منیزیم و منگنز موجود در ماکادمیا در تشکیل مواد انتقال‌دهنده‌ پیام‌های عصبی دخیل هستند. این مواد در برقراری ارتباط میان سلول‌های مغزی نقش اساسی دارند. از سوی دیگر ماکادمیا سرشار از اسید اولئیک و پالمیتولئیک است که در سلامت مغز و محافظت از سلول‌های عصبی مؤثر هستند. درنتیجه مصرف ماکادمیا می‌تواند در عملکرد سالم مغز مفید باشد.

علاوه بر موارد بالا، ماکادمیا حاوی امگا-۹ است. این ماده از فواید متعددی برای مغز برخوردار است. برای مثال مصرف امگا-۹ در بهبود روحیه، تقویت حافظه و اجتناب از بیماری‌های عصبی بسیار مفید است.

علاوه بر میوه‌های خشک مانند ماکادمیا، انواع مغز‌های آجیل‌ها هم خواص بسیاری برای مغز انسان دارند. جهت آشنایی بیشتر با این موضوع به مقاله مرتبط زیر مراجعه کنید:

مطالب مرتبط: خواص مغز‌های آجیل برای مغز انسان

کاهش التهاب مزمن و عوارض آرتروز

اسیدهای چرب امگا-۶ از فوایدی برخوردارند ولی اغلب مصرف آن بیش از میزان نیاز است. وقتی میزان امگا-۶ در بدن بالا رود، می‌تواند منجر به افزایش التهاب در بدن شود. التهاب عامل ریشه‌ای بسیاری از بیماری‌ها مانند آرتروز، سرطان، بیماری قلبی، دیابت و غیره است.

مطابق پژوهش‌ها، مصرف ماکادمیا از بروز بیماری آرتروز رماتیسمی جلوگیری می‌نماید. این بدان معناست که افزودن ماکادمیا به رژیم غذایی گزینه مناسبی برای درمان تکمیلی بیماری آرتروز محسوب می‌شود.

نحوه و موارد مصرف ماکادمیا

ماکادمیا در تمام طول سال در بازار موجود است. این محصول به اشکال متنوعی مانند بدون پوست، با پوست، برشته، طعم‌دار و غیره موجود است. ماکادمیای داخل پوست را بهتر است در مکان خشک و خنک نگهداری نمود. با این کار مدت نگهداری آن تا چندین ماه افزایش می‌یابد. از سوی دیگر بهتر است مغزهای بدون پوست را در محفظه‌ دربسته نگهداری نموده و در یخچال قرار داد تا از فاسد شدن آن اجتناب شود.

معمولاً بر روی پوست خارجی ماکادمیا در کارخانه شیاری ایجاد می‌شود تا شکستن پوست آن راحت‌تر انجام شود. علت این امر آن است که پوست ماکادمیا سخت‌ترین در میان تمام مغزها بوده و شکستن آن با ضربه قوی منجر به خرد شدن مغز لطیف آن می‌شود. با وجود این شیار می‌توان در خانه با استفاده از فندق‌شکن معمولی به‌راحتی پوست ماکادمیا را جدا کرد.

ماکادمیا را می‌توان به صورت خام، برشته یا طعم‌دار به‌تنهایی و به‌عنوان تنقلات مصرف کرد. ماکادمیا را می‌توان به‌راحتی به دستور تهیه غذاهای شیرین اضافه نموده و یا به‌صورت خردشده بر روی سالاد، دسرها یا شیرینی‌ها پاشید. از رنده ماکادمیا یا قطعات درشت آن در تزئین دسرها و بستنی‌ها می‌توان استفاده نمود. از ماکادمیا به‌صورت گسترده به بیسکوییت‌ها، شیرینی‌ها و کیک‌ها استفاده می‌شود. کره ماکادمیا بسیار لذیذ بوده، فاقد گلوتن و غنی از پروتئین می‌باشد.

بارجیل؛ وبسایت فروش آنلاین خشکبار و آجیل

بارجیل با تکیه بر تنوع چشم‌گیر، کیفیت بالا و قیمت مناسب محصول می‌کوشد بهترین نوع خدمات را جهت جلب رضایت مشتریان خود به آنان ارایه دهد خرید آسان و آنلاین خشکبار و آجیل و همچنین ارسال و تحویل آن در کمترین زمان از دیگر مزیت های فروشگاه آنلاین بارجیل به شمار می‌آید.

برای خرید میوه خشک کلیک کنید!

دیدگاه شما
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ماکادمیا سرشار از منگنز و امگا-۳+اینفوگرافیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر عزیز اگر قصد خرید عمده دارید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

021-91300576