چند طرف غذای نذری شیک

نذری چی بدم؟ انواع غذای نذری ماه محرم

14 بهمن 1402 کیهان پرچمی

واقعی کربلا برای هر ایرانی شیعه‌ایی، یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ است. از همین روست که هرساله در دهه ابتدایی محرم عزاداری خاص شیعیان برگزار می‌گردد. از۲۰۰تا ۳۰۰ سال پیش به این سو رسم بوده که در مراسم عزاداری امام حسین، نذری امام حسین داده شود و شیعیان این نذری امام حسین را بسیار متبرک می‌دانند. درست به همین دلیل است که پخت نذری در محرم، در کنار عزاداری، یکی از کارهای ضروری و رایج است. در مجله بارجیل تصمیم گرفتیم که انواع غذای نذری محرم که هم محبوب است و هم رایج را به شما عزیزان معرفی کنیم. پس با ما و این مطلب همراه باشید.

۱-آش نذری محرم؛ نذری رایج و دلخواه!

آش نذری یکی از نذری‌های ساده اما در عین حال جالب ماه محرم است که بسیار طرفدار دارد. آش نذری یک نذری بسیار قدیمی میان ایرانیان است که نه تنها برای محرم بلکه برای دیگر مراسم‌های دینی هم به‌کار می‌رود. اما مواد لازم برای پخت این نذری چیست؟

مواد لازم برای پخت آش نذری برای ۱۰۰ نفر

نخود: 1 کیلوگرم
لوبیا چیتی: 2 کیلو
عدس: 3 کیلو
سبزی آش: 10 کیلو
ماش: 1 کیلو
پیاز داغ: 2 کیلو
سیر داغ: 2 کیلو
رشته آشی: 10 کیلو
آرد: 500 گرم
نعنا: 500 گرم
نمک، کشک، فلفل و زردچوبه: میزان لازم

طرز تهیه آش نذری

۱-قابلمه را تا نیمه پر از  آب می‌کنیم و روی شعله گاز قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید. به آب در حال جوش، حبوبات را اضافه کنیم. بر روی یک ماهیتابه سرد، 3 قاشق غذاخوری روغن می‌ریزیم. پس از آن مقداری از پیاز‌ها و سیر‌های سرخ‌شده و نعنا را به ماهیتابه اضافه می‌کنیم.

۲-ترکیبی که در مرحله پیشین درست کردیم را به مدت دو دقیقه روی شعله گاز هم می‌زنیم.سپس سبزی آش را اضافه می‌کنیم.

۳- در مرحله آخر نیاز است که مواد تهیه شده در ماهیتابه را به مواد در قابلمه خود اضافه کنیم. بهتر است حداقل به مدت بیست دقیقه این مواد روی شعله گاز بجوشند. پس از اضافه کردن رشته آش یادمان باشد که رشته آش باید به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه خوب بجوشد.

اگر می‌خواهید که با فوت و فن پخت آش رشته نذری آشنا شوید، پس اینجا کلیک کنید!

۲-قیمه نذری؛ جالب و محبوب!

انواع نذری محرم

قیمه نذری نیز یکی دیگر از نذری‌های رایج در ماه محرم است که هرساله پخت می‌شود. اگر بگوییم محبوب‌‌ترین و مشهور‌ترین غذای نذری محرم است گزافه نگفتیم. اما طرز تهیه قیمه نذری برای ۱۰۰ نفر چیست؟

مواد لازم برای قیمه نذری ۱۰۰ نفره

گوشت گوسفندی: ۷ کیلو

سیب زمینی: ۷ کیلوگرم

پیاز: ۷ کیلوگرم

لپه: ۳ کیلو

رب: ۱ کیلو و نیم

لیمو عمانی:۱ کیلو

زرد چوبه و پودر کاری: به مقدار لازم

گلاب: ۱لیوان

پودر دارچین: ۵ تا ۷ قاشق غذاخوری

پودر هل: ۵ قاشق غذا‌خوری

زعفران: به مقدارلازم

طرز تهیه قیمه نذری مرحله به مرحله

۱-پاک کردن لپه‌ها

اولین کاری که برای پخت یک قیمه نذری باید بکنیم این است که لپه‌های پاک کرده را به مدت سه ساعت بخیسانیم. سپس پیازها رو به صورت نگینی خرد کنیم و تفت دهیم تا رنگشان تغییر کند.

۲- گوشت و پیاز

در این مرحله نوبت به گوشت‌ها می‌رسد. باید گوشت‌ها را به صورت مکعبی خرد کنیم و به همراه پیاز تفت دهیم تا آبگوشت تبخیر شود. پس از آن زردچوبه و کاری را اضافه می‌کنیم

۳- گوشت، پیاز و لپه‌ها

در این مرحله همزمان با تفت گوشت و پیاز، لپه‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه بپزیم و پس از آن، آن‌ها را آبکش کنیم و با آب سرد خوب بشوییم. این کار باعث می‌شود تا کدری لپه‌ها گرفته شود.  لپه‌های پخته‌شده را  به گوشت و پیاز تفت داده شده اضافه کنیم. دقت کنیم این کار را زمانی انجام دهیم که آب گوشت به طور کامل گرفته شده باشد و پس از آن به گوشت نیم‌پز و پیاز اضافه کنیم.

۴-لیموعمانی‌ها

لیمو عمانی‌ها را به‌صورتیکه خرد نشوند سوراخ می‌کنیم و در آب‌جوش قرار می‌دهیم. این کار باعث می‌شود تا تلخی لیمو عمانی‌ها گرفته شود. آب‌جوش را به گوشت و پیازی که تفت دادیم اضافه می‌کنیم. آب‌جوش را تا روی گوشت‌ها می‌ریزیم. پس از شروع پخت خورشت قیمه نذری لیمو عمانی‌ها را به خورشت اضافه می‌کنیم.

۵-رب گوجه فرنگی

در مرحله آخر رب گوجه‌فرنگی راجداگانه با روغن تفت می‌دهیم. پس از آنکه خورشت قیمه ما کمی جا افتاده شد، رب را اضافه کنیم. وقتی هم که خورشت ما به طور کامل جا افتاد زعفران گلاب و دیگر ادویه‌های خود را اضافه کنیم و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنیم تا به خوبی بپزد. اگر سیب زمینی‌ها را هم به طور جداگانه درست کنیم که خیلی بهتر است. تمام! حالا ما قیمه نذری امام حسینی برای ۱۰۰ نفر داریم.

دقت داشته باشیم که به نسبت کم بودن یا زیاد بودن تعداد نفرات می‌توانیم از موادمان بکاهیم و یا زیاد کنیم.

شله‌زرد نذری؛ مشهور و دوست‌داشتنی

شله زرد نذری

پای ثابت انواع غذاهای نذری شله‌زرد است. این نذری که در محرم به وفور یافت می‌شود و از نذری‌های ساده و دوست‌داشتنی ماه محرم و ماه رمضان می‌باشد، دستور پختی دارد که در این مطلب حتما باید به آن بپردازیم.

مواد لازم برای تهیه شله‌زرد نذری برای ۱۰۰

برنج ریزدانه              ۴ کیلوگرم

شکر سفید:               ۸ کیلوگرم

گلاب:       ۳لیتر

زعفران:     یک بسته ۱ مثقالی

خلال بادام:               ۱.۵ کیلوگرم

آب:          به مقدار کافی

خلال پسته:              ۲۰۰ گرم

پودر دارچین:            جهت تزیین

پودر هل:   جهت تزیین

۱-برنج‌ها را یک روز پیش از تهیه شله زرد نذری خوب بشوییم. در یک قابلمه بزرگ اندازه ۱۰۰ نفر آب می‌ریزیم و روی یک شعله مناسب قرار دهیم. وقتی آب درون قابلمه به جوش آمد، آب اضافی برنج را خالی کرده و برنج را در آب جوش بریزیم. میزان آب برنج باید ۷ برابر آن باشد.

۲-در این مرحله باید شکر را به موادمان اضافه کنیم. همه شکرمان را در قابلمه می‌ریزیم. سپس بر روی آن آب می‌ریزیم و اضافه می‌کنیم. دقت کنیم که باید تمام شکرها حل بشود. اضافه کردن شکر به برنج باید به آرامی اضافه کنیم و همچنین مطمئن شویم که برنجمان کاملا دم کرده باشد.

۳- در این مرحله نوبت به خلال بادام می‌رسد. باید ۷۵۰ گرم خلال بادام را در شله زرد بریزیم تا اندکی نرم شود. وقتی غلظت مورد نظر ایجاد شد، زعفران را دم کنیم و  به همراه  گلاب به شله زرد اضافه نماییم.  پس از آن با خلال پسته، پودر هل و دارچین شله زردمان را تزیین می‌کنیم.

به راهنمایی بیش‌تری درباره شله زرد نیاز دارید و می‌خواهید از فوت و فن‌هایش آگاهی بیشتری پیدا کنید؟ پس حتما اینجا کلیک کنید!

۴- قورمه سبزی نذری؛ معروف و مقبول

قورمه سبزی نذری محرم

یکی دیگر از نذری‌های مرسوم محرم قورمه سبزی می‌باشد که بسیار رایج و همچنین زینت‌بخش مجالس عزاداری است. اما تهیه قورمه سبزی برای ۱۰۰ نفر چگونه است؟

مواد لازم خورشت قورمه سبزی برای 100 نفر:

گوشت گوسفندی: 9 کیلوگرم

لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی: 3 کیلوگرم

پیاز: ۱۰ کیلوگرم

لیمو عمانی: ۱ کیلوگرم

سبزی قورمه سبزی: ۱۰ کیلوگرم

برنج: ۱۵ کیلوگرم

طرز تهیه قورمه سبزی مرحله به مرحله

۱- در قدم ابتدایی سبزی‌های قورمه سبزی‌مان را که شامل گشنیز، جعفری، تره و شنبلیه می‌باشند را پاک می‌کنیم و به خوبی می‌شوییم و ریز می‌کنیم. می‌توانیم از سبزی قورمه سبزی آماده نیز استفاده کنیم. پس از آن سبزی‌ها را دری ک ماهیتابه با روغن تفت می‌دهیم و سرخ می‌کنیم. حالا نوبت به گوشت قورمه نذری ما می‌رسد. پس از شستن گوشت آن‌ها را مکعبی قطعه قطعه کنیم.پس از گوشتمان لوبیا قرمز را به مدت ۴ الی ۵ ساعت در آب بخیسانیم.

۲- در این مرحله پس از خرد کردن پیاز‌ها، آن‌ها را در یک دیگ بزرگ بریزیم به همراه روغن تفت دهیم. سپس به پیاز زردچوبه اضافه کنیم. بعد از آن نوبت به اضافه کردن گوشتمان می‌رسدو گوشت‌ها را با پیاز تفت دهیم و اجازه دهیم تا رنگ گوشتمان به طور کامل عوض شود.حالا نوبت به سبزی‌های سرخ‌شده و لوبیاهای پخته‌شده می‌رسد که به گوشت و پیازمان اضافه کنیم.

۳- در مرحله نهایی هنگامی که مواد به خوبی با هم مخلوط شدند، به موادمان آب اضافه کنیم حرارت را زیاد کنیم تا آب به جوش بیاید. بعد از به جوش آمدن آب حرارت را کم کنیم و اجازه دهیم موادمان به آرامی هر چه تمام‌تر بپزند. نیم ساعت پیش از آماده شدن خورشت، نمک و لیموعمانی ‌ها را اضافه کنیم. دقت کنیم که لیمو عمانی را با چنگال سوراخ کنیم و با آب سرد بشوییم تا تلخی آن به قورمه سبزی سرایت نکند. تمام! قورمه سبزی نذری ما آماده شد. می‌توانیم قورمه سبزی را با برنج سرو کنیم.

امیدواریم که این مطلب مجله بارجیل مورد قبول شما واقع شده باشد. در این مطلب سعی کردیم تا از نذری ساده و کم‌هزینه محرم تا نذری‌های سخت‌تر برای پخت و طبخ را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

منابع: hinzcooking | m.timesofindia

دیدگاه شما
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نذری چی بدم؟ انواع غذای نذری ماه محرم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر عزیز اگر قصد خرید عمده دارید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

021-91300576