مواد غذایی مغذی

میان وعده هایی با کربوهیدرات کم و اما مغذی

3 آبان 1401 بارجیل

بارجیل فروشگاه آنلاین خرید خشکبار و آجیل

برای بسیاری از افراد خوردن یک میان وعده امری ضروری به حساب می‌آید. دقت داشته باشید که میان وعده‌ها نباید چاق کننده باشند. میان وعدۀ سالم دارای چند خاصیت بسیار مشخص است. میان وعده باید دارای کالری کم و کربوهیدرات پایینی باشد به این ترتیب باعث کرختی و حواس پرتی شخص نمی‌شود. میان وعده باید به شکلی مقوی و کارآمد در نظر گرفته شود به طوری که انرژی لازم برای باقی روز را در شخص ایجاد کرده و از طرفی شخص را دچار سنگینی و خواب آلودگی نکند. ما در این مقاله سعی داریم به شما برخی از میان وعده‌هایی را پیشنهاد کنیم که نه تنها برای افرادی که در روند رژیم غذایی نیستند مناسب است بلکه این میان وعده‌ها به شکلی در نظر گرفته شده اند که برای افراد دارای رژیم هم مناسب بوده و از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این دسته از میان وعده‌ها با ایجاد انرژی لازم برای ادامۀ روند کاری در طول روز تهیه شده اند برای آشنایی با این میان وعده‌ها با ما تا پایان این مقاله ی بارجیل همراه باشید.

 پسته

پسته یکی از مغزهای بسیار پرطرفدار در میان آجیل‌های مناسبتی است. اما این آجیل به میزان بسیار زیادی برای یک میان وعدۀ مناسب، خوراکی کاملی به شمار می‌رود. ۲۰ عدد پسته برای شما می‌تواند حکم جان تازه ای باشد که در میان روز به آن احتیاج دارید. چربی این مغز به صورت غیر اشباع و مفید است. خوردن این مغز باعث می‌شود شما فیبر، ویتامین، مینرال‌ و دیگر مواد مورد نیاز خود را به طور روزانه از منبعی بسیار مناسب تأمین کنید. میزان چربی در این مغز ۸۰٫ گرم است و سدیم آن ۰ درصد. در کنار موارد گفته شده پسته دارای کالری مناسب و کلسترول ۰ درصد می‌باشد.

برای خرید پسته بارجیل کلیک کنید!

انگور

به طور حتم یکی از میان وعده‌هایی که هر فرد باید در طی روز از آن استفاده کند میوه است البته استفاده از میوه در بسیاری از موارد به نوع آن هم بستگی دارد. انگور یکی از بهترین و مفیدترین میوه‌هایی است که می‌توان برای یک میان وعده در نظر گرفت یک پیالۀ متوسط انگور تنها معادل ۶۲ کالری انرژی دارد. انگور به منبعی مناسب از ویتامین (K) در میان دیگر میوه‌ها شناخته شده است. چربی انگور ۱٫۰ درصد بوده و لازم نیست از بابت چربی آن هم نگران باشید. میزان سدیم در انگور ۲ میلی گرم است. این میوه در بسیاری از رژیم‌ها هم نقش بسیار مهمی داشته است و از ارکان اصلی بسیاری از رژیم‌ها به حساب می‌آید.

ماست و دانه‌های آفتابگردان

ماست یکی از چاشنی‌های پرطرفدار در میان ما ایرانی‌ها است. این مادۀ غذایی را می‌توان با درصد چربی‌های مختلفی از مراکز خرید تهیه کرد. اگر به دنبال یک میان وعدۀ مناسب و کم کالری هستند از ماست و دانه‌های آفتابگردان غافل نشوید. شما می‌توانید یک ماست کم چرب تهیه کرده و بعد حدود ۲ قاشق غذاخوری از دانۀ آفتابگردان را داخل یک لیوان از آن ماست بریزید. دانه‌‌های آفتاب گردان حجم ماست شما را افزایش داده اما تنها ۱۹ کالری به ماست رژیمی شما اضافه می‌کنند. در عوض این ماست یک خوراکی سرشار از پروتئین به شمار می‌رود. باید دقت داشته باشید که دانه‌های آفتابگردان را بدون نمک استفاده کنید تا بتوانید میزان سدیم را هم در نظر داشته باشید. چربی اشباع شدۀ این میان وعدۀ غذایی چیزی حدود ۲۶٫۰ گرم است.

بادام

یکی دیگر از مغز‌هایی که طرفدار‌های بسیار زیادی در میان آجیل‌های مناسبتی دارد بادام است. این مغز به طور کلی یکی از اساس‌های رژیم‌های غذایی است. بادام را می‌توان به عنوان یک میان وعدۀ کامل و مغذی در نظر گرفت. بادام یکی از منابع سرشار فیبر و پروتئین به شمار می‌رود. ۱۴ عدد بادام در میانۀ روز می‌تواند انرژی شما را تا پایان روز برای رسیدن به کارهایی که دارید کاملاً تأمین کند. چربی اشباع این مغز مقوی حدود ۶۳٫۰ گرم است و کالری آن به تعداد ۱۴ عدد از ۱۰۰ کالری تجاوز نمی‌کند به همین دلیل است که بسیار از افراد استفاده از بادام را یکی از اصلی ترین موارد در رژیم غذایی خود در نظر می‌گیرند.

مطالب مرتبط: مواد غذایی انرژی زا برای مبازره با خستگی و بی حالی روزانه

زیتون

زیتوی یک چاشنی قدیمی در کنار بسیاری از غذاهای ایرانی است. این چاشنی را می‌توان به تنهایی هم به عنوان یک مادۀ بسیار مغذی در نظر گرفت. این ماده سرشار از مواد سالمی است که برای قلب بسیار مفید بوده و حاوی میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان‌هایی مانند اولئوروپئین است. این مادۀ غذایی دارای خواص درمانی زیادی هم بوده و در بسیاری از موارد باعث کاهش التهاب و مقاومت به انسولین در بدن هم می‌شود. هر ۲۵ گرم از این مادۀ غذایی حاوی ۱۳۰ تا ۱۷۰ کالری است. زیتون یکی از مواد غذایی خاصی است که در بسیاری از رژیم‌هایی غذایی کاربرد دارد. زیتون در کاهش خطر ابتلا به سرطان هم نقش بسیار زیادی ایفا می‌کند از همین رو مصرف روزانۀ آن به میزان گفته شده از طرف بسیاری از متخصص‌های تغذیه توصیه شده است.

تخم مرغ آپ پز

به طور حتم تمامی افرادی که حتی یک بار رژیم گرفتن را امتحان کرده باشند در سبد غذایی خود تخم مرغ آب پز را هم در نظر گرفته اند. تخم مرغ یکی از پر کاربرد ترین مواد غذایی است که بشر تاکنون از آن استفاده کرده است. تخم مرغ یکی از سالم ترین مواد غذایی است که مصرف آن باعث چاقی فرد هم نمی‌شود. تخم مرغ آب پز یکی از بهترین میان وعده‌هایی است که می‌توان معرفی کرد. تخم مرغ آب پز باعث کاهش وزن شده و خودش منبعی سرشار از پروتئین و ویتامین (K) است. این مادۀ غذایی از کالری بسیار پایین هم برخوردار بوده و ۲ تخم مرغ بسیار بزرگ چیزی حدود ۱۴۰ کالری و ۱۳ گرم پروتئین دارند. لازم به ذکر است که این میزان از کالری در زمانی است که آن را آب پز میل کنید. تحقیق‌های زیادی بر روی کلسترول تخم مرغ و رابطۀ آن با عوارض قلبی انجام شده است. بسیاری بر این عقیده هستند که نباید از زردۀ آن استفاده کرد اما تحقیق‌های جدید رابطۀ مستقیم یا غیر مستقیم کلسترول تخم مرغ با عوارض قلبی را رد می‌کند.

شکلات تلخ

شکلات تلخ یکی از محبوب ترین میان وعده‌‌های مناسب در زمان رژیم است اما کاربرد آن تنها به موارد رژیمی خلاصه نشده و بسیاری از افراد هم در طی روز به عنوان یک میان وعده از این خوراکی دوست داشتنی بهره‌ می‌برند. شکلات تلخ در کنار خواصی که دارد برای کاهش وزن و تشدید روند لاغری هم از طرف بسیاری از متخصص‌های تغذیه توصیه می‌شود. در کنار موارد گفته شده شکلات تلخ دارای “فلاوانول” بوده و از فشار خون و احتمال بیماری‌های قلبی هم تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند. شکلات تلخ باعث عدم اشتها در افراد شده و از همین رو تمایل افراد را نسبت به خوردن غذای زیاد از بین می‌برد. شکلات‌های تلخ دارای کالری کمی هستند ولی باید در مصرف این خوراکی اعتدال را فراموش نکرد.

سیب و کرۀ بادام زمینی

سیب از زمان بسیار قدیم یکی از محبوب ترین میوه‌ها بوده است. این میوه سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان بوده و به همین علت باعث سلامتی اندامی چون روده ‌شده است. سیب در کنار منابع سرشاری که دارد باعث کاهش عوارض قلبی در افراد هم می‌شود اما خوردن آن با کرۀ بادام زمینی در کنار طعم خاص این ترکیب، دارای خواص زیادی هم هست. کلسترول مناسب در خون را افزایش داده و کلسترول‌های مضر را کاهش می‌دهد. کرۀ بادام زمینی دارای کالری نسبتاً زیادی است اما استفادۀ کم آن به همراه سیب‌های برش خورده می‌تواند فواید بسیاری داشته باشد.

مطالب مرتبط: تفاوت پسته اکبری و احمد آقایی چیست؟ قبل از خرید حتما بخوانید!

موز

یکی دیگر از میوه‌هایی که در بسیاری از رژیم‌های غذایی استفاده می‌شود موز است. این میوۀ پرطرفدار یکی از بهترین میان وعده‌هایی است که می‌توان برای داشتن یک زندگی سالم و البته پر انرژی معرفی کرد. شما می‌توانید موز را از وسط نصف کرده و داخل آن یک چوب بستنی قرار دهید. بعد موزهای دارای چوب بستی را داخل فریزر قرار داده و چند ساعت بعد یک میان وعدۀ خنک و البته پرفایده را امتحان کنید. هر تکه موز چیزی حدود ۵۰ تا ۷۰ کالری انرژی دارد و می‌توان به عنوان یک میان وعدۀ کم کالری آن را در نظر گرفت. در کنار موارد گفته شده فراموش نکنید که موز تنها دارای ۳۵٫۰ چربی اشباع شده است. یکی دیگر از مواردی که می‌توانید با موز ترکیب کنید شیر است. شیر کم چرب را تهیه کرده و بعد با نصفی از یک موز مخلوط کنید. شیرموز یکی از محبوب ترین تلفیق‌های موز به حساب می‌آید. شیر موز تمامی توانی که نیاز دارید را برای شما ایجاد کرده و باعث می‌شود شما در میانۀ روز جان تازه ای بگیرید و برای باقی روز خود را آماده کنید.

بخش پایانی

برای یک میان وعدۀ مناسب باید موارد زیادی را در نظر گرفت. تأمین انرژی لازم و کم کالری بودن آن در کنار طعمی که باید داشته باشد از ویژگی‌های بسیار مهم یک میان وعدۀ مناسب است. به طور کلی بهتر است میان وعده شکلی رژیمی داشته باشد. افرادی که نیازی به رژیم گرفتن ندارند هم بهتر است از میان وعده‌هایی کم کالری استفاده کنند تا از سلامتی بیشتری در روند غذا خوردن خود بهره مند شوند.

دیدگاه شما
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “میان وعده هایی با کربوهیدرات کم و اما مغذی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر عزیز اگر قصد خرید عمده دارید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

021-91300576